Koreański rytuał piękna zdobywa coraz liczniejsze grono wielbicieli. Jego sukces pielęgnacyjny polega na doskonałym zrównoważeniu oczyszczenia i nawilżenia skóry. Po głębokim pilingu skóra jest odżywiana warstwowymi aplikacjami kosmetyków. Kolejne warstwy kosmetyków działają stopniowo, uwalniając potencjały tradycyjnych rozwiązań medycyny koreańskiej. Równowaga oczyszczenia, nawilżenia i odżywienia sprawia, że efekty estetyczne rytuału widoczne są już po pierwszym zabiegu, co zgodnie podkreślają uczestnicy tej formy rytuału pielęgnacji twarzy. Czystość i blask zdrowej skóry dowodzą, że efekt rytuału utrzymuje się jeszcze przez dłuższy czas po jego zakończeniu. Kluczem do tego sukcesu jest warstwowość, czyli stopniowość oddziaływania kosmetyków.
Pierwszy etap rytuału jest niezwykle precyzyjny. Skóra poddawana jest głębokiemu oczyszczeniu. Po relaksacji klienta kolejnym krokiem staje się intensywne nawilżenie skóry. Tak przygotowana jest poddawana bardzo intensywnemu odżywianiu. Kosmetyki nawilżające i odżywiające mają za zadanie zbudować barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie słoneczne lub zanieczyszczenie powietrza. Podobnie jak w tradycyjnej, koreańskiej kosmetologii zaleca się codzienne, poranne oczyszczanie cery piankami. Do zmywania makijażu przed rytuałem piękna używa się natomiast oleju, który odżywia skórę i głęboko, choć nieinwazyjnie oczyszcza jej pory. Rytuał wykonany w gabinecie kosmetycznym zaleca się uzupełniać samodzielnie w domu poprzez nakładanie masek oczyszczających i nawilżających dwa do trzech razy w tygodniu. Dzięki ich oddziaływaniu wszelkie przebarwienia i drobne niedoskonałości cery, takie jak wągry lub zaczerwienienia pochodzenia naczyniowego ulegają wyrównaniu, wygładzeniu i stopniowemu zanikowi. Choć koreański rytuał piękna wykonywany jest jako zabieg gabinetowy, kosmetolodzy zwracają uwagę na szanse regulacji gospodarki łojotokowej w przypadku systematycznej pracy w domowym zaciszu. Koreanki tradycyjne stawiają na systematyczność i regularność stosowania zabiegów, a te zawsze popłacają w dążeniu do piękna i doskonałości cery.
Wprowadzenie toniku, esencji, serum i kremu do codziennej pielęgnacji skóry twarzy
Ważnym elementem skutecznego stosowania koreańskiego rytuału piękna jest wprowadzenie toniku do domowej toalety. Tonik, w szczególności ten oparty na ekstrakcie aloesu, działa łagodząco i regenerująco oraz zapobiega stanom zapalnym skóry twarzy. Tonik najlepiej stosować rano i wieczorem, dzięki czemu kosmetyki odżywiające są lepiej wchłaniane i szybciej docierają one do wnętrza skóry. Kolejnymi, po toniku, składnikami rytuału są esencje, serum i wieńczący proces warstwowego odżywiania skóry – krem. Obowiązkowo musi on być wzbogacony o antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze oraz peptydy, których zadaniem jest wzmaganie regeneracji komórek skóry. Dopiero tak przygotowana skóra, po etapie oczyszczenia i odżywienia poddawana jest nakładaniu makijażu. Kosmetolodzy zwracają uwagę, że ścieżka pielęgnacyjna od oczyszczenia – poprzez odżywienie – do makijażu to doskonałe nawyki gwarantujące witalność, świeżość i sprężystość skóry na długie lata.