Jeśli chcesz poprawić kondycję, a przy tym zgubić kilka nadprogramowych kilogramów, wykorzystaj skakankę. Ten prosty przyrząd jest wykorzystywany do zabawy przez dzieci, a Ty z powodzeniem możesz zastosować go w ramach codziennego planu treningowego. Jak skakać, aby szybko zauważyć pierwsze, korzystne efekty? Dowiedz się więcej, co możesz zyskać, wprowadzając trening na sportowej skakance.
Wzmocnienie wytrzymałości, poprawa wydolności i kondycji fizycznej, zgubienie nadmiernych kilogramów, to podstawowe atuty, jakimi charakteryzuje się trening z zastosowaniem skakanki. Czy wiesz, że 30 minut skakania w równomiernym tempie pozwala zgubić nawet 300 kcal? Kolejne efekty wylicza się, jeśli pod uwagę weźmiemy rzeźbienie sylwetki. Skakanka świetnie wpływa na budowę mięśni, przede wszystkim dolnej partii ciała, jak uda czy łydki. Nie ma jednak wątpliwości, że skakanie na skakance ma dobroczynny wpływ na całe ciało.
Technika skakania na skakance jest naprawdę prosta i to trenujący dozuje tempo czy czas skakania. Uznaje się, że dla optymalnych efektów planu treningowego z zastosowaniem skakanki, skakać powinno się częściej niż raz w tygodniu, a najlepiej jest realizować tego rodzaju ćwiczenia co drugi dzień przez co najmniej 30 minut.
Wiele zależy oczywiście od efektów, jakie chcemy osiągnąć dzięki skakance. Jeśli ma to być rozbudowa mięśni, trening można realizować codziennie i najlepiej łączyć go z ćwiczeniami siłowymi.
Jeśli planujesz profesjonalne treningi ze skakanką, najlepiej wybierz skakankę crossfitową. Przykładem najlepszej jakości sprzętu ćwiczeniowego tego rodzaju jest skakanka w Unbroken, która wyróżnia się jakością wykonania, wzmocnieniem uchwytów czy zabezpieczeniem na nadgarstki. Specjalne usztywnienia chronią nie tylko przed kontuzjami, ale wpływają też na komfort realizacji planu treningowego. Co ważne, skakankę do ćwiczeń można wybierać według jej obciążenia czy wagi linki. Te cięższe będą lepsze do budowania mięśni, lżejsze przydadzą się w ramach treningów redukujących tkankę tłuszczową.
Skakanka sportowa oczywiście różni się od tej przeznaczonej do zabawy dla dzieci. Przede wszystkim jest dłuższa i cięższa.
Chociaż ćwiczenia ze skakanką w roli głównej nie są skomplikowane, bo wystarczy jedynie skakać w odpowiednim tempie przez określony czas, to jednak do tego rodzaju treningu dobrze jest się odpowiednio przygotować.
Powinien on się odbywać w dobrych butach sportowych z usztywnioną podeszwą albo w antypoślizgowych skarpetach. Na stawy warto założyć ochraniacze, które będą stabilizować skoki i zapobiegną ewentualnym kontuzjom.
Fot.: materiały prasowe Klienta.